Od 3. do 8. března t.r. se naše třída nacházela v Peci pod Sněžkou, kde se zúčastnila lyžařského výcviku. Již od dob, kdy jsme nasedali v Praze do autobusu, nám připadalo, že tam přece nemůže být žádný sníh. Už při náročném výšlapu na Lyžařskou boudou, se náš strach z nedostatku sněhu pomalu rozpouštěl, ačkoliv nemohu říct, že by ho tam bylo hodně. Již první den odpoledne jsme vyrazili na běžky, na kterých někteří z nás stáli poprvé v životě. Mohu však s jistotou říci, že po týdnu, kdy jsme každé odpoledne poctivě běžkovali, jsme se všichni na běžkách naučili a nakonec jsme si parádně užili závěrečnou štafetu.